Akkuş Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akkuş Ziraat Odası > 2011 Fuarları

2011 Fuarları

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINCA FUAR DEĞERLENDİRİLMESİ

Turizm alanında Dünya’nın 6. büyük fuarı konumunda olan “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT)”nda, Ordu ili ve ilçemiz etkin bir şekilde tanıtıldı.

10-13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında, Uluslararası turizm Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT) düzenlendi. Fuara Ordu ili ilçelerinden Perşembe İlçesi ve Akkuş Ziraat Odası Başkanlığımız katılmıştır.

“EMITT Fuarı, alanındaki dünyadaki en büyük 5-6 fuardan bir tanesidir. Dünya’nın 60 ülkesi kendi illerini, bölgelerini tanıtmak isteyen kamu kuruluşları ve özel sektör kuruluşları bu fuara katılmak suretiyle ülkelerini, illerini tanıtma fırsatı buldular.

Fuarda, Ordu ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini, kültürel ve turistik değerlerini en iyi şekilde tanıtma imkanı bulundu. Ordu’nun yaylaları, doğal güzellikleri, Türkiye’de çok ender görülebilen yerler ve İlimize has ürünler tanıtıldı.

Akkuş İlçemize has ürünümüz olan Akkuş Şeker Fasulyemiz standımızda tanıtım amaçlı İl Kültür Müdürlüğü personellerince pişirilerek ziyaretçilerimize ikram edilmiştir.

Akkuş İlçemizin tanıtılması ve patent alma aşamasında olan Milli ürünümüz Akkuş Şeker fasulyemiz ziyaretçilerimiz tarafından beğenilmiştir.

Fuara boyunca Standımızı hiç yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Orhan DÜZGÜN moral ve motivasyon ile tanıtımlarımıza katılmışlardır. Valimiz Orhan Düzgün Akkuş Ziraat Odası Başkanlığının fasulye ile ilgili çalışmaları için Başkanımız Ahmet KAYA ya teşekkür etmiş desteklerini esirgemeyeceklerini belirtmişlerdir.

Yine Standımızı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay standımızda Akkuş Şeker fasulyesine ayrı bir ilgi göstermiş konu ile ilgili çalışmalarında Başkanımız Ahmet KAYA ya başarılar dilemiş gerekli destek ve özveriyi göstereceğini Bakanımız ile birlikte standımızı ziyaret eden tüm yerel ve ulusal basın önünde açılamışlardır.Böylece fasulyemiz tüm yerel kanallar ve dünya kanallarında tanıtımı sağlamıştır.

TV52, ‘Ordu Standı’ndan yaptığı canlı yayınlarla ve röportajlarla, fuarı tüm Ordululara ve izleyicilerine yansıtmıştır. Türkiye genelindeki ulusal kanallarda ‘Ordu Standı’ndan yaptıkları çekimler ve röportajlarla, Ordu’nun tanıtımını ve İlçemizin Milli ürünü Akkuş kuru fasulyemizin tanıtımını sağladılar.

Fuarda Standımızı Millet Vekillerimiz ,Değişik illerin Vali ve belediye başkanları,sanatçılar,dernek başkanları ziyaret etmiştir.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı olarak Böyle Dünyaca ünlü Ulusal bir fuara katıldığımız için İlçemiz adına gurur duymaktayım.Fuara katılmamızı sağlayan Başta Sn Valimiz Orhan DÜZGÜN beye ve diğer tüm yetkililere teşekkür ediyorum.

İlçemiz tanıtımı ve milli ürünümüz Akkuş Şeker fasulyemizin diğer illerde ve Dünya Ülkelerinde tanıtımı ve Sesimizi duyurmamız için büyük fırsat olan bu fuarda elimize geçen bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendirmiş bulunuyoruz . Saygılar sunuyorum.

ANKARA DA ORDU TANITIM GÜNLERİ FUARINA AKKUŞ ZİRAAT ODASI ÇIKARMA YAPTI

06-09 Ocak 2011 tarihinde Ankara’da Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Ordu Tanıtım Günlerikapsamında açılan Akkuş İlçesini temsil eden standa Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi, Kızılelma, Akpınar, Salman, Seferli, Çayıralan Belde Belediyeleri ve Akkuş Ziraat Odası olarak katıldık.

 

 

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak Akkuş’ta organik şartlara yakın olarak yetiştirilen ve patent alma aşamasında olduğumuz Akkuş Şeker Fasulyesinin satışı ve pişirilerek standımızı ziyaret edenlere yaptığımız ikramlarla tanıtımı yapılmıştır. Özellikle kuru fasulyemizin yemeğini tadan herkes Akkuş Şeker Fasulyesini beğenmiştir.

 

 

Yine oda olarak Akkuş’ta yapılan Armut pekmezi, Beyaz Patates ve Ceviz satışı yapılmış olup alıcılar tarafından çok beğenilmiştir. Standı ziyaret eden Ordu’lu hemşerilerimiz ve diğer İllerden katılanlar Akkuş İlçesinde üretimi yapılan ürünleri çok beğenmiş olup Akkuş Ziraat Odası olarak Oda Başkanı Ahmet KAYA ile birlikte Başkan yardımcısı İsa ÇAM , Oda Genel Sekreter V. Ahmet CÜREBAL, Memur Özgür KAYA, Ziraat Mühendisi Tarım Danışmanları Adem ÜZÜM, Aslı GÜDEK, Emel ÇAKICI, Muhammed EFİL standı ziyaret edenlere satış, ikram yaparak ve ürünler hakkında bilgi vermişlerdir. Akkuş Ziraat Odasının bu çalışmaları sonucunda Akkuş Standı çok canlı ve aktif olarak görev yapmıştır.

Bu etkinlik ilk olduğundan Ziraat Odası olarak eksikliklerimizi gördük ve önemli notlar aldık. Önümüzdeki süreçte daha iyi bir şekilde organize edilecektir.

Standımızı bir çok bürokratımız, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ertuğrul GÜNAY ve Ordu AKP Milletvekilleri miz; Sn.Mustafa HAMARAT, Sn.Eyüp FATSA, Sn.İdris Naim ŞAHİN, Sn.M.Hilmi GÜLER, Sn.Ayhan YILMAZ, Sn.Enver YILMAZ Ordu CHP Millet vekilimiz Rahmi GÜLER, Ordu MHP Millet vekilimiz Rıdvan YALÇIN, Mardin, Tokat ve Diyarbakır Milletvekillerimiz, Sn. Ordu Valimiz Orhan DÜZGÜN, İlçe Kaymakamımız Sn. Selami KORKUTATA, Ordu’lu değerli ses ve sinema sanatçılarımız ziyaret etmişlerdir. Ayrıca Akkuşlular Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ, Akdatder başkanı Necdet DEMİR Beye ve kadın kollarından İlknur Hanıma, Çayıralan Beldesi Dernek Başkanı Azmi DURAN önemli ölçüde yardımda bulunmuşlardır. Akkuş web siteleri akkuşilçesi.com, yeşilakkuş.com, çavadarköyü.net ve akkuşun sesi radyosu desteklerini esirgememişlerdir. Fuara katılan ve standımızı ziyaret eden ve desteklerini sunan herkese teşekkür ediyoruz.

Fuar boyunca bizlerin yanında olan hiçbir desteği esirgemeyen, standımızı sık sık ziyaret eden ve bizleri yalnız bırakmayan Ordu Millet Vekillerimiz Sn.Mustafa HAMARAT ve Sn.Eyüp FATSA ‘ya İlçe Kaymakamımız Sn.Selami KORKUTATA ‘ya ayrıca teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

 

 

 

Akkuş kaymakamlığı, Akkuş Belediye Başkanlığı, Akkuş İlçesi Belde Belediye Başkanlıkları ve Akkuş Ziraat Odası Başkanlığının ortak çalışmaları ile Ankara Atatürk Kültür Merkezinde 6-9 Ocak 2011 tarihlerinde Akkuş İlçemizin ve patent alma aşamasında olan Akkuş Şeker Fasulyesinin tanıtımı yapılacaktır. Standımıza tüm Ordulu hemşerilerimizin katılmasını bekler saygılarımızı sunarız.