Akkuş Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akkuş Ziraat Odası > Seminerler

Seminerler

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINDA UYGULAMALI EĞİTİME BAŞLANDI.

Başkanlığımızca yürütülmekte olan Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitimi ve Danışmanlık Merkezi Projesi kapsamın da gerçekleştirilecek olan seminerlerimizden ilki Yeniköy de yapıldı.

Bodur meyve yetiştiriciliği konusun da Prof dr. Yakup ÖZTAN, yem bitkileri yetiştiriciliği konusun da Doç.dr. Yaşar KARADAĞ ve hayvancılık konusun da Doç dr. Murat ÇİMEN Eğitim vermişlerdir.

Çiftçilerimizin yoğun ilgi ve alakadar olması değerli hocalarımızı da memnun etmişdir. Odamız Başkanı Ahmet KAYA yaptığı konuşmada talep edilmesi üzerine diğer köylerde de seminerler düzenlene bileceğini açıkladı.

Yeniköy de gerçekleşen seminere sağladıkları kolaylıklardan dolayı Yeniköy İlköğretim Okulu Müdür vekili Ferdi KURT ve diğer öğretmenlerimize teşekkür eder başarılar dileriz.

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığımızın yürütmüş olduğu AB hibe destekli Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Projesi kapsamında Yeşil köy Yeni köy ve Karaçal köylerinde hayvancılık yem bitkileri meyvecilik arıcılık ve ev ekonomisi konularında seminerler düzenlenmiştir.

Seminerlere Tokat Gazi Osman Paşa üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri doç. Dr. Rüstem CANGİ Doç dr Murat ÇİMEN Doç dr. Yaşar KARADAĞ Prof dr. Yakup ÖZKAN eğitmen olarak katılmıştır. Katılımın çok fazla olduğu seminerler sayesinde Akkuş Ziraat Odası olarak hedeflediğimiz her çiftçiye eğitim ve modern tarım tekniklerini ulaştırma hedefine bir nebzede olsa ulaşmış bulunmaktayız.

Bundan sonraki dönemde projemizin ikinci aşaması olan haziran ayı başında tamamladığımız teorik eğitimin neticesinde arazi üzerinde uygulamalı eğitimlerimiz başlamıştır. Bu süreç içerisinde modern tarım ve hayvancılık konularında köylerde Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim denetiminde uygulamalı olarak çiftçilerimize gösterilecektir.

Başkanlığımızca yürütülmekte olan Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Projesi kapsamında yapılması gereken uygulamalardan biri daha gerçekleşti. Uygulama 08/07/2008 tarihinde Ordu Tarım İl Müdürlüğünden gelen Ziraat Mühendisi Hatice İMAMOĞLU ve Tokat Ziraat Fakültesinden gelen eğitmen Doç.Dr.Rüstem CANGİ tarafından, ev ortamında Peynir Reçel ve turşu yapımı anlatılan uygulamaya; 15 bayan kursiyer çiftçilerimiz ve merak eden diğer bayanlarında yoğun katılımıyla amacına ulaşılmış oldu.Ayrıca Hatice İmamoğlu bayanlara hayvan sağlığı ve ev ekonomisi hakkında da bilgiler verdi.Katılım yoğun olduğu ve katılımcıların gayet istekli olduğu gören Ziraat Mühendisi Hatice İMAMOĞLU ve Doç.Dr. Rüstem CANGİ memnuniyetini dile getirdi.

Uygulama eğitimlerine talep olması durumunda diğer köylerimizde de devam edilecektir.

Uygulamanın gerçekleştiği ev sahibi Beyhan KAYA ya bütün hizmetlerinden dolayı, ve katkılarından dolayı Oda Başkanımız Ahmet KAYA ya teşekkür ederiz.


Resimler İçin Lütfen Galerimizi Ziyaret Ediniz