Akkuş Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akkuş Ziraat Odası > Denetlemeler

Denetlemeler

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak 2008 yılı içinde A.B Hibe destekli TR 90 DOKAP düzey 2 bölgesinde uygulamasını başarıyla bitirdiğimiz "Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi" Projemiz Ankara Merkezi Finans ve İhale Biriminden gelen proje izleme ve değerlendirme uzmanlarıtarafından denetlenmiştir.Danışmanlık merkezimizi yerinde inceleyen uzmanlar yaptıkları açıklamada; Ordu bölgesinde uygulanan projeler içersinde başarıyla sonuçlanan en iyi projenin Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak yürüttüğümüz eğitim projesi olduğunu söylediler.

Projemizde 45 erkek 15 bayan olmak üzere toplam 60 kişilik hazırlanan ve verilen bütçe ile 400-450 adet çiftçimizin Oda imkanları kullanılmadan eğitimleri başarı ile sürdürüldü. Bu durum yetkililer tarafından takdir ile karşılandı. Projemiz çiftçilerimize faydalar sağlamış olup yapılan eğitim çalışmaları sonucunda çiftçilerimiz Modern tarım tekniklerine geçiş sağlamış, üretimlerini yaptıkları tarımsal faaliyetleri bilinçli bir şekilde gerçekleştirmeye başlamışlardır.

Oda başkanımız Ahmet KAYA Proje izleme ekibi ile yaptığı görüşmelerde; Projemiz süresince eğitim alan çiftçilerimiz dışın da köyleri uzak olan eğitime katılamayan çiftçilerimiz için Ziraat Odası Başkanlığı olarak belirlediğimiz 5 pilot bölge olarak belirlediğimiz köyler de odamız teknik elemanları ile çiftçilerimizin modern tarım tekniklerinden yararlanması için her türlü desteği sağlayacağını belirtti.