Akkuş Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akkuş Ziraat Odası > Haberler > AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI FINDIKTA ORGANİK TARIM ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ.

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI FINDIKTA ORGANİK TARIM ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ.

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı 'nın başlatmış olduğu Organik Tarım çalışmalarımızda fındık ürününde 2. yılında devam etmektedir.

Tarım Bakanlığı'nın organik tarımda yetkilendirilmiş Denetimci Firma yetkililerimiz,İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü  Ziraat Mühendisleri,Ziraat Odası başkanımız ve Ziraat Mühendisimiz Organik Tarım yapan fındık üreticilerimizin denetimlerini yapmak ve organik tarımın etkilerini görmek üzere İlçemize bağlı mahallelerimizde ziyaretlerde bulunmuşlardır. Yaklaşık 15 gündür  yapılan ziyaretlerde üreticilerimizin bilinçli olarak kimyasal gübre ve ilaç kullanmadan ,Akkuş Ziraat Odası Başkanlığımızın temin ettiği Organik Gübre kullanarak yaptıkları memnuniyeti  herkesin  yüzleri güldürmüştür.

Yetkililerle birlikte yapılan bahçe ziyaretlerinde bu yılki ürünün bol , kaliteli olduğu ve verimde büyük artış olduğu görülmüştür.Organik tarıma yeni  katılımlarda artmaktadır.Akkuş Ziraat Odası olarak ayrıca yine fındık için temin edilen Sıvı Solucan gübresi de çiftçilerimizin hizmetine sunulmak için ziyaretler sırasında çiftçilerimize dağıtılmıştır.

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak Akkuş ilçemizin organik tarım vadisi olması için çalışmalarımız son hızla devam etmektedir.Gerek İlçemizin gelişimi gerekse Turizm de İlçemizin adının duyurulması için Organik çalışmalarımızla birlikte İlçemizin "Yavaş Şehir"  olması  için el birliği ile çalışacağız.

Organik çalışmaya geçişle ilgili sözleşme yapmayan  üreticilerimizin  sözleşmelerini yapmalarını  hem ürün kapasitesi bakımından  hem pazarını daha rahat bulması bakımından önemli olacaktır.

Akkuşlu üreticilerimize bol ürünler,bereketli kazançlar diliyoruz.