Akkuş Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akkuş Ziraat Odası > Haberler > AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ 2017 YILI HASADI

AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ 2017 YILI HASADI

Akkuş İlçemizin Milli Ürünü Olan Akkuş Şeker Fasulyesi Hasat Programı düzenlendi. Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak 2010 yılında Coğrafi Tescilini gerçekleştirdiğimiz Akkuş Şeker Fasulyesinin o tarihten bu zamana üretimi ve değeri kat kat artmıştır.

Bu gün fasulyemizle ilgili çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Fasulyede Organik üretime  geçilmiş olup,DOKAP Başkanlığınca yapınla protokolle 500 çiftçi ile sözleşme imzalanarak Organik Fasulye Üretimi yapılacaktır.

Üretimin en fazla yapıldığı Meyvalı, Ceyhanlı, Külekçili, Çukurköy mahallelerimizde Fasulyede Hasat Programımıza, Değerli Basın Mensuplarımızdan TRT,  Altaş TV ve Kanal 52  televizyonlarının katılmışlardır. Programa ayrıca İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdür  Yardımcısı Ekrem Oğurlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serdar Çinicioğlu, misafirlerimiz katılmışlardır.

Çiftçimizin  alın teri ,bir üretim sezonunun  meyvelerini  düğün şenliğinde hasat eden üreticimiz mutlu bir yorgunluk içerisinde olduğu basınımızla hep beraber gördük. Hasat’ın  aşama aşama nasıl yapıldığı,ne zahmetlerinin olduğunu,emeğin ne kadar büyük olduğunu Değerli basın mensuplarımız çiftçilerimizin ağzından bizzat dinlemiş bizzat şahit olmuştur.

Akkuş Şeker fasulyemizin 2017 hasadı tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diler bereketli bol kazançlar dilerim. Hasat programımıza katılan İlçemizin değerli ürününü tüm dünyaya tanıtımına vesile olan değerli TRT, Altaş TV, Kanal 52 Televizyonlarına ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.